PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Měsíček lékařský, seznamte se

EPSON006Měsíček lékařský je léčivá bylinka, na kterou se můžete spolehnout pravidelně a to s různými zdravotními obtížemi. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití, krásně voní a způsobuje stav hluboké relaxace. Měsíček lékařský můžete zakoupit jako jedno-druhovou bylinku, často je však i součástí nejrůznějších bylinkových sypaných směsí, tinktur a mastí.

Proč si měsíček lékařský zamilují hlavně ženy?

Vzhledem ke všemu, co měsíček lékařský umí, můžeme jednoznačně říct, že si ho oblíbí především ženy. Svým složením měsíček lékařský tiší menstruační a gynekologické problémy. Tlumí gynekologické záněty a je vhodnou doplňkovou léčbou stále se vracející kvasinkové infekce. Také pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů v ženském těle, čímž eliminuje nepříjemné projevy ženského klimakteria.

Účinná látka měsíčku lékařského se nachází ve žlutém květu. Měsíček se zpracovává nejrůznějšími způsoby, nejčastěji sušením a výrobou tinktur. Používá se však i čerstvý. Je nenahraditelnou součástí léčivého mazání, které nejvíce ocení také ženy.

Jak měsíček lékařský doma využijete nejčastěji?

Můžete si oblíbit měsíčkový čaj i tinkturu, nejčastěji však využijete krémy, oleje a masti z této bylinky. Protože má měsíček lékařský vysoký hojivý účinek, používá se k ošetření popraskané a vysušené kůže. Urychluje hojení drobných ranek a léčí záněty. Pravidelné natírání mastí z měsíčku lékařského omezuje viditelnost pih a stařeckých skvrn.

Kromě dermatologických potíží měsíček lékařský oceníte také při žaludečních a jaterních potížích. V tomto případě si nejlépe pomůžete čajem.

Proč zvážit vysázení měsíčku lékařského na vaší zahrádce?

Kromě četné využitelnosti měsíčku lékařského, se vám může tato léčivá bylina zalíbit už z toho důvodu, že je naprosto nenáročná na pěstování. Tudíž si můžete sami na své zahrádce vypěstovat základ pro své bylinné produkty. Květy měsíčku lékařského se sbírají dvě hodiny před polednem, kdy už na květech není žádná rosa. Je velmi důležité květy dokonale usušit, protože rády plesniví. V uzavřené nádobě je můžete mít maximálně rok.

Vyrobit si však můžete i tinkturu a to z půl litru kvalitního alkoholu a dvou hrstí květů měsíčku lékařského. Po dvoutýdenním louhování můžete tinkturu přecedit přes sítko a užívat podle klasického dávkování - to znamená 3 x 20 nebo 3 x 30 kapek denně.

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

Back to top