PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Binární opce můžou omezit riziko při obchodování kryptoměn

Mezi investičními obchodníky získávají na popularitě kryptoměny, které jsou ale velmi volatilní. Existuje nástroj, díky kterému to nemusí být větší problém.

Digitální měny, jako například Bitcoin, Ethereum, Ripple a Litcoin, dokáží navýšit svoji hodnotu o desítky procent během jediného dne. Stejně velký pohyb ale dokáží udělat i opačným směrem.

Investiční obchodování kryptoměn proto sice nabízí velké potenciální zisky, ale investor může utrpět také velké ztráty. Proto jejich přímé obchodování nebo nepřímé přes CFD je vhodné jen pro opravdu zkušené investory, kteří umějí dobře řídit riziko.

Existuje však jeden investiční nástroj – binární opce – kterému je jedno, jak volatilní podkladové aktivum je, protože riziko je pořád stejné. Riziko při binárním obchodování je vždy pevně omezené výší investice do obchodu, investor nikdy nemůže ztratit víc.

Toto omezení rizika je sice na druhé straně vykoupené omezeným ziskem, který je nezávislý na velikosti pohybu ceny podkladového aktiva, ovšem k jeho dosažení stačí pohyb minimální. Binární opce proto můžou posloužit jako brána do světa kryptoměn.

To ovšem neznamená, že se obchodník obejde při jejich obchodování bez strategie. Bez té se neobejde žádné investiční obchodování. V případě digitálních opcí je třeba se soustředit na správné načasování vstupů do obchodů a na volbu splatnosti opce, která reprezentuje výstupy z obchodů.

S těmito dvěma hlavními proměnnými je třeba testovat a hledat takové parametry obchodního systému, které nám přinesou potřebnou úspěšnost, která by se měla alespoň blížit šedesáti procentům. To nám totiž zaručí dlouhodobou ziskovost.

Pokud bychom chtěli binární strategii postavit na kryptoměny, určitě je vhodné vnímat dlouhodobé trendy a celkový kontext trhu. Trhy jsou hodně ovlivňovány zprávami neboli fundamenty, jimž bychom měli věnovat pozornost, abychom lépe porozuměli tomu, co se děje a co můžeme očekávat.

Trhy s digitálními měnami jsou zatím poměrně mladé a obsáhnout okruh zpráv, které je ovlivňují, je zatím méně náročné než u tradičních trhů, jako jsou ty s komoditami nebo akciemi.

Pokud investor zvolí přímé obchodování nebo nepřímé přes CFD, musí počítat s velkou volatilitou a tedy o potřebou nechat ceně dostatečný prostor pro pohyb předpokládaným směrem. Naprostou nutností je pak stanovení maximální akceptovatelné ztráty pro každý obchod a umístění ochranného příkazu na automatické ukončení obchodu na příslušnou cenovou úroveň.

 

Tímto zabráníme tomu, aby nás jeden nevydařený obchod nepřipravil o velkou část nebo dokonce celý obchodní kapitál. Jedná se o součást tak zvaného money managementu, jehož prostřednictvím řídíme riziko a zajišťujeme, abychom ustáli všechny ztráty, které přijdou.

Back to top