PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Nezapomeňte na svoji pokožku v zimě!

podzimniPodzimní a zimní péče o pokožku je velmi důležitá a potřebná.

V tomto období je pokožka, zvláště obličeje a rukou, vystavena nepříznivému počasí. Ruce si můžeme chránit rukavicemi a alespoň část obličeje pořádnou šálou. Přesto naše pokožka v zimě trpí nejenom již zmíněnými vlivy počasí, ale také přechodem ze zimy do vyhřátých domovů.

Pokožka potřebuje v tomto období především správnou hydrataci a výživu, ať už je mastná či suchá. Určitě si pořiďte do zimní kosmetické výbavy dobrý hydratační a výživný krém na obličej, nejlépe přírodní.

Zvýšenou péči věnujte pokožce rukou a rtů. V péči o ruce a rty můžete využít naši přírodní kosmetiku.

K péči o ruce doporučuji použít přírodní vosk na ruce bolleD. Je vyroben z kakaového másla, včelího vosku, mandlového oleje. Přírodní vosk na ruce je balen v kosmetickém kelímku – najdete v něm vosk ve tvaru polokoule, který vyjmete z kelímku a lehce promnete v dlani. Vaše ruce budou po použití výborně hydratované, hebké a vláčné. Vosk vám vytvoří na rukou jemný film, který vás ochrání před dalším vysycháním kůže.

Přírodní vosk obsahuje velké množství kakaového másla, které se roztápí teplotou pokožky. Stačí ho rozehřát v dlani a začne pomalu roztávat. Vydrží vám dlouho, protože ho stačí nanést velmi málo.

Číst dál: Nezapomeňte na svoji pokožku v zimě!

Coral calcium complex star Starlife

Výsledky většiny studií se shodují v tom, že je potřeba se zaměřit na následující:
Dostatek tekutin – dehydratace způsobuje zpomalení přenosu signálu ve svalech a následný vznik křečí.
Sodík a draslík – přenášejí vzruchy do svalů a ze svalů.
Vápník a hořčík - jsou nezbytné pro tonizaci svalů (kontrakci, relaxaci).
Sacharidy – už i malé kolísání hladiny sacharidů, zvyšuje riziko svalového spasmu.

Korálový vápník je potřebný nejen pro kosti a zuby!

Vápník v našem těle plní řadu funkcí. Nedostatek vápníku se projevuje křehkými kostmi, bolestmi kloubů, kazivostí zubů nebo dráždivostí svalů a křečemi. Tekutý Coral calcium starlife - přírodní, mořský, korálový vápník s vitamínem D, A, C, E a minerály hořčíkem, selenem a zinkem. Má vstřebatelnost vyšší než 98 %, tělo ho dobře vstřebává a je vhodný pro všechny, komu nevyhovuje polykání tablet.

Rady, zkušenosti – DLOUHODOBĚ MĚ BOLÍ KOLENA

Hodně sportuji a dlouhodobě mě při zátěži bolí kolena. Začala jsem brát CARTILAGE STAR – víčko 1–0–1, CORAL CALCIUM COMPLEX STAR – víčko 1 - 0 - 1, GLUCOSAMINE STAR 1 - 0 - 1. Mělo to rychlý efekt, bolesti kolen ustoupily. Navíc jsem zjistila, že už mě nebolí ani páteř. Jsem ráda, že to pomáhá a děkuji za skvělé produkty.

Radka, 33 let

Měsíček lékařský, seznamte se

EPSON006Měsíček lékařský je léčivá bylinka, na kterou se můžete spolehnout pravidelně a to s různými zdravotními obtížemi. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití, krásně voní a způsobuje stav hluboké relaxace. Měsíček lékařský můžete zakoupit jako jedno-druhovou bylinku, často je však i součástí nejrůznějších bylinkových sypaných směsí, tinktur a mastí.

Proč si měsíček lékařský zamilují hlavně ženy?

Vzhledem ke všemu, co měsíček lékařský umí, můžeme jednoznačně říct, že si ho oblíbí především ženy. Svým složením měsíček lékařský tiší menstruační a gynekologické problémy. Tlumí gynekologické záněty a je vhodnou doplňkovou léčbou stále se vracející kvasinkové infekce. Také pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů v ženském těle, čímž eliminuje nepříjemné projevy ženského klimakteria.

Účinná látka měsíčku lékařského se nachází ve žlutém květu. Měsíček se zpracovává nejrůznějšími způsoby, nejčastěji sušením a výrobou tinktur. Používá se však i čerstvý. Je nenahraditelnou součástí léčivého mazání, které nejvíce ocení také ženy.

Jak měsíček lékařský doma využijete nejčastěji?

Můžete si oblíbit měsíčkový čaj i tinkturu, nejčastěji však využijete krémy, oleje a masti z této bylinky. Protože má měsíček lékařský vysoký hojivý účinek, používá se k ošetření popraskané a vysušené kůže. Urychluje hojení drobných ranek a léčí záněty. Pravidelné natírání mastí z měsíčku lékařského omezuje viditelnost pih a stařeckých skvrn.

Kromě dermatologických potíží měsíček lékařský oceníte také při žaludečních a jaterních potížích. V tomto případě si nejlépe pomůžete čajem.

Proč zvážit vysázení měsíčku lékařského na vaší zahrádce?

Kromě četné využitelnosti měsíčku lékařského, se vám může tato léčivá bylina zalíbit už z toho důvodu, že je naprosto nenáročná na pěstování. Tudíž si můžete sami na své zahrádce vypěstovat základ pro své bylinné produkty. Květy měsíčku lékařského se sbírají dvě hodiny před polednem, kdy už na květech není žádná rosa. Je velmi důležité květy dokonale usušit, protože rády plesniví. V uzavřené nádobě je můžete mít maximálně rok.

Vyrobit si však můžete i tinkturu a to z půl litru kvalitního alkoholu a dvou hrstí květů měsíčku lékařského. Po dvoutýdenním louhování můžete tinkturu přecedit přes sítko a užívat podle klasického dávkování - to znamená 3 x 20 nebo 3 x 30 kapek denně.

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

Kostivalová mast recept

Kostivalová mast receptKostival se hojně používal již v antických dobách a dnes se konečně vrací zpět na scénu. Stále častěji jej využívají i sportovní lékaři a fyzioterapeuti během rehabilitacích.

Jedním z nich je i známý fyzioterapeut Pavel Kolář, který pomohl mnohým sportovcům: „Kostival používám v léčbě sportovních poranění, především bolestivých zhmožděnin a „natažených“ vazů už několik let. Snad mohu jmenovat jednoho mého slavného pacienta – oštěpaře Jana Železného. Tomu kostival pomáhal léčit nejen chronické problémy se zády, ale i zraněné rameno.“

Mast z kostivalu se tedy především používá na potíže pohybové soustavy a pomáhá při poranění různého stupně vážnosti. S úspěchem se využívá na bolesti kloubů a kostí, pohmožděniny, modřiny, vymknutí, vykloubení, výrony, naraženiny, výhřez meziobratlové ploténky a podporuje regeneraci zlomenin. Bylinka se doporučuje na potíže svalů a šlach – natažení, bolesti a další. Je vhodná i při proleženinách, na dnu a revmatické potíže. Působí podobně jako nesteroidní antirevmatika, avšak na rozdíl od nich nemá vedlejší účinky.

Kostivalem je také možné tlumit bolestivé stavy a otoky u krvácejících poranění, a to dokonce už první den. Mast se tedy nemusíme bát namazat i na krvavou ránu, kterou předem samozřejmě vyčistíme. „U nás takovou ránu mechanicky očistíme a vypláchneme vodou a nakonec zakryjeme prodyšnou gázou,“ říká doktor Miloš Barna z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice v Motole.

Číst dál: Kostivalová mast recept

Zubní Implantologie Praha

Impalntologie PrahaKlinika dentální Implantologie a paradentologie Praha je pracoviště se vyjímečnou specializací na dentální implantologii a chirurgickou parodontologii. Dlouholeté zkušenosti v oboru a kvalitní zahraniční materiály zajištují stabilní výsledek a dokonalou estetiku. Soustředíme se na rozsáhlé rekonstrukce defektů čelistních kostí a na bezzubé čelisti. V tomto ohledu ošetřujeme i pacienty, kteří byli na jiném pracovišti odmítnuti. http://implantologiepraha.cz/

Back to top