PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Měsíček lékařský, seznamte se

EPSON006Měsíček lékařský je léčivá bylinka, na kterou se můžete spolehnout pravidelně a to s různými zdravotními obtížemi. Je určena k vnitřnímu i vnějšímu použití, krásně voní a způsobuje stav hluboké relaxace. Měsíček lékařský můžete zakoupit jako jedno-druhovou bylinku, často je však i součástí nejrůznějších bylinkových sypaných směsí, tinktur a mastí.

Proč si měsíček lékařský zamilují hlavně ženy?

Vzhledem ke všemu, co měsíček lékařský umí, můžeme jednoznačně říct, že si ho oblíbí především ženy. Svým složením měsíček lékařský tiší menstruační a gynekologické problémy. Tlumí gynekologické záněty a je vhodnou doplňkovou léčbou stále se vracející kvasinkové infekce. Také pomáhá vyrovnávat hladinu hormonů v ženském těle, čímž eliminuje nepříjemné projevy ženského klimakteria.

Účinná látka měsíčku lékařského se nachází ve žlutém květu. Měsíček se zpracovává nejrůznějšími způsoby, nejčastěji sušením a výrobou tinktur. Používá se však i čerstvý. Je nenahraditelnou součástí léčivého mazání, které nejvíce ocení také ženy.

Jak měsíček lékařský doma využijete nejčastěji?

Můžete si oblíbit měsíčkový čaj i tinkturu, nejčastěji však využijete krémy, oleje a masti z této bylinky. Protože má měsíček lékařský vysoký hojivý účinek, používá se k ošetření popraskané a vysušené kůže. Urychluje hojení drobných ranek a léčí záněty. Pravidelné natírání mastí z měsíčku lékařského omezuje viditelnost pih a stařeckých skvrn.

Kromě dermatologických potíží měsíček lékařský oceníte také při žaludečních a jaterních potížích. V tomto případě si nejlépe pomůžete čajem.

Proč zvážit vysázení měsíčku lékařského na vaší zahrádce?

Kromě četné využitelnosti měsíčku lékařského, se vám může tato léčivá bylina zalíbit už z toho důvodu, že je naprosto nenáročná na pěstování. Tudíž si můžete sami na své zahrádce vypěstovat základ pro své bylinné produkty. Květy měsíčku lékařského se sbírají dvě hodiny před polednem, kdy už na květech není žádná rosa. Je velmi důležité květy dokonale usušit, protože rády plesniví. V uzavřené nádobě je můžete mít maximálně rok.

Vyrobit si však můžete i tinkturu a to z půl litru kvalitního alkoholu a dvou hrstí květů měsíčku lékařského. Po dvoutýdenním louhování můžete tinkturu přecedit přes sítko a užívat podle klasického dávkování - to znamená 3 x 20 nebo 3 x 30 kapek denně.

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

Zubní Implantologie Praha

Impalntologie PrahaKlinika dentální Implantologie a paradentologie Praha je pracoviště se vyjímečnou specializací na dentální implantologii a chirurgickou parodontologii. Dlouholeté zkušenosti v oboru a kvalitní zahraniční materiály zajištují stabilní výsledek a dokonalou estetiku. Soustředíme se na rozsáhlé rekonstrukce defektů čelistních kostí a na bezzubé čelisti. V tomto ohledu ošetřujeme i pacienty, kteří byli na jiném pracovišti odmítnuti. http://implantologiepraha.cz/

Psyllium - šetrný způsob čištění naše organismu

psylliumPsyllium je jeden z nejlepších produktů na šetrné čištění trávicího traktu a podporu našeho celkového zdraví. Jedná se o semena jitrocele indického, které jsou velmi bohaté na vlákninu. 
V Indii se tato rostlina užívá pro své léčebné účely již od starověku.
Při kontaktu psyllia s tekutinou, začíná pohlcovat vodu a zvětšuje svůj objem. Vytváří se vazký gel, který nepodléhá trávení a šetrně čistí trávicí trubici. 

Vliv na zdraví

 • Používá se při zácpě, problémech s nadýmáním.
 • Pomáhá při hemoroidech.
 • Normalizuje metabolismus lipidů.
 • Některé z výzkumů též potvrdily, že psyllium dokáže ovlivňovat hladinu krevního cukru. Jedna z nich došla dokonce k závěru, že příjem 5 gramů semen jitrocele dvakrát denně může pomoci pacientům s diabetem II. typu.
 • Psyllium může pomoci i při snížení váhy. Jelikož zvětšuje svůj objem, máme díky němu pocit sytosti.
 • Mnohé studie potvrzují blahodárný vliv psyllia na stav srdce a prevenci jeho nemocí. Může mít pozitivní vliv na krevní tlak a posílení srdeční svaloviny.
 • Snižuje škodlivý cholesterol. Jedna ze studií ukázala, že příjem psillia každý den po dobu 6 měsíců výrazně snížil hladiny cholesterolu.

Dávkování a kontraindikace

Nedoporučuje se překračovat doporučené dávkování a užívat psyllium za půl hodiny do jídla. Nezapomínejte dodržovat pitný režim. 
Pokud berete léky nebo trpíte vážnějším onemocněním, poraďte se před užívání psyllia s odborníkem. Též by se měly poradit ženy během těhotenství a kojení.
Přejeme hodně zdraví!
Bylinkářství na Zenklové: www.bylinky21.eu

Dýňová semínka a dýňový olej

O samotné dýni toho bylo napsánDýňová semínkao a řečeno hodně, ale o prospěchu dýňových semínek se často zapomíná. A je to velká škoda! Vždyť také obsahují celou řadu prospěšných látek. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. Mezi nejvýznamnější patří vitamíny E a A, jsou velmi bohaté na zinek, který je velmi důležitý pro enzymatické reakce v organismu a mnohé orgány. Mnozí ani netuší, že některé léky jsou připravované na bázi semínek z dýně. O jejich prospěchu však věděli již staré kultury. Například již v Číně byly používané při depresích a dalších nervových potížích.
 

Účinky na zdraví

 • Čistí střevo a doporučují se při vyhánění parazitů již od dávných dob. Výborně pomáhají obzvlášť proti hlístům.
 • Podporují prostatu a brzdí její zvětšování.
 • Doporučují se užívat v obdobě klimakteria.
 • Kladný vliv na srdce a cévní systém. Pomáhají hojení ran.
 • Snižuje toxicitu některých škodlivin.
 • Zmírňují zánětlivé onemocnění kloubů. Bylo prokázáno, že pravidelný příjem semínek zlepšuje stav jejich kloubů a předchází jejich nemocem.
 • Snižují krevní tlak a normalizují hladinu cholesterolu.
 • Mají prokazatelný vliv na zlepšení spánku a celkové pohody.
 • Doporučují se lidem, kteří mají problémy s vypadáváním vlasů.
 • Užívají se i jako podpůrná léčba při nemocech ledvin a močových cest.
 • Snižují též hladinu krevního cukru, takže jejich užívání ocení i diabetici.
 • Zmenšují stres a nervové napětí. Číňané je považovali za přírodní antidepresivum.
 
 

Dýňový olejOlej z dýňových semínek

Kvalitní olej se získává chladnou metodou, aby si uchovalo všechny prospěšné látky. Dýňový olej je hodně populární při přípravě mnoha jídel. Našel svoje místo i v kosmetickém odvětví. Regeneruje, zvlhčuje, vyživuje a omlazuje pokožku. Je vhodným prostředkem pro ochranu před chladem a větrem, např. na rty.
Olej z dýňových semínek je vynikajícím doplňkem léčby tuberkulózy, střevních potíží, nachlazení. V léčitelství se často užívá pro své protizánětlivé účinky na ekzémy, drobné popáleniny, rány. 

Kontraindikace

Semínka, stejně jako i jiné potraviny, užíváme s mírou. Měli bychom jejich užívání konzultovat s odborníkem u pacientů s hyperaciditou žaludku, těžkými nemocemi trávicí soustavy, neprůchodností střev.  Nezapomínejte též na to, že obsahují značné množství kalorií, takže jejich příjem by opravdu měl být v rámci doporučovaného množství.

Jak správně vybrat zásnubní prsten

Prsten jako dárek potěší srdce každé ženy. Je to totiž ozdoba, kterou může žena ukázat a pochlubit se. Muži by výběr takových dárků neměli především podceňovat. Ale ovšem nejtěžší úkol je pro ně vybrat správný zásnubní prsten. Takový, který bude ženu dělat krásnou až do dne svatby. A jelikož si ženy představují svůj zásnubní den už od dětství, mají také vyhraněné názory na to, jak by asi měl prsten, který je udělá šťastnými vypadat. Některé chtějí velký bílý diamant, jiné zase jen jednoduchý kroužek s drobnou perličkou. Muž by měl v tomto ohledu dávat velký pozor, co se jeho partnerce libí, neboť když už se rozhodl udělat nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě a požádat svou milou o ruku, mělo by to také stát za to. Hlavně ukázat, jak moc dobře zná její vkus. Dalším velkým rozhodnutím je pak zvolení prstýnků snubních. Některé páry nosí své snubní prsteny po celý život, proto bychom na nich rozhodně neměli šetřit a snažit se to celé tak nějak odbýt. Dnes je na výběr z nepřeberného množství druhů. Dělají se ze stříbra, zlata nebo i chirurgické oceli. Měly by být hlavně elegantní a vkusné. Oblíbenou variantou jsou snubní prsteny vyrobené z bílého zlata. Vypadají pěkně, i když jsou jednoduché, ale ozdoba v podobě malinkých kamínků jim dodá šmrnc. Pokud máte vytříbený vkus a nechcete prsten, jako má každý jiný, pak je pro Vás ideální volbou svěřit se do rukou zlatníka Jaroslava Kouřila. Pokud máte své představy a nápady, vyhotoví Vám prsten přímo na míru. Všechny šperky jsou vyráběny ručně, aby jejich vzhled byl neobvyklý a výrobek byl maximálně kvalitní. Ladislav Kouřil - zlatník Havlenova 6 639 00 Brno

Back to top