PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

8 nejznámějších kamenů, co umí zázraky

Smaragd

Zelená uklidňující barva nejen, že je úzce spjata s přírodou a navozuje uklidňující pocity, ale také blahodárně působí na zrak a posiluje unavené oči. Tento léčivý kámen je vhodný jako dárek babičkám a dědečkům, neboť pomáhá při šedém zákalu. Dochází-li vám nápady na vánoční či narozeninové dárky, můžete obdarovat své blízké stříbrným šperkem s drahým kamenem. Stříbro vyzdvihne krásu zelené barvy.

Topaz

Nezapomínáme ani na děti a dospělé, které občas trápí špatné spaní a zlé sny. V boji proti těmto problémům je výborný zlatavý léčivý kámen - topaz. Topaz zabraňuje náměsíčnosti a nočním můrám, je tedy vhodné jej umístit vedle nočního stolku či rovnou pod polštář. Nebojte se, vyberete-li vhodný kámen, ani nebudete vědět, že spočívá pod vaší hlavou. Za řeč určitě stojí vyzkoušet tromlovaný topaz, který na rozdíl od surového krystalu je velice příjemný, hladký a nejčastěji v kulatém či oválném tvaru.

Růženín

 

Růženín je spojován s láskou, a proto ho můžete často zakoupit vybroušeného do tvaru srdce. Kromě učení sebelásce a hojení ran na srdci však pomáhá při dlouhodobých nemocích a psychosomatických poruchách. Kromě hřejivého pocitu lásky si můžete dopřávat také přísun energie z tohoto jedinečného kamene, například v surovém provedení minerálů a krystalů nebo z hladce vybroušeného masážního kamene.

Granát

Český granát je bezesporu chloubou české mineralogie. Je značně využíván a oceňován při výrobě zejména zlatých šperků, které po vsazení kamene dostanou ještě větší luxusní nádech. Toto však není jediná vlastnost granátu, může vám také dopomoct k relaxaci, k regeneraci organismu a obnovení ztracené síly. Po dlouhá léta je užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím a pomáhá v krizových situacích. Není tedy vhodnějšího dárku blízkým a přítele k odpočívání, než je náš granát.

 Hematit

Okouzlující, stříbřitě šedý kámen – takový je hematit. Jeho chladný vzhled nás donutí k zamyšlení a obdivnému prohlížení tohoto materiálu. Ačkoliv se nám může zdát tento drahý kámen nesympatický, je velice žádaný pro schopnost léčení všech nemocí spojených s krví. Trápí-li vás časté řezné ranky nebo chudokrevnost, třeba zrovna tento malý kouzelník vám pomůže k lepšímu životu. Pro (ne)fanoušky šperků existuje na trhu celá řada bytových doplňků z drahých kamenů, například zvonkohry a stromečky štěstí z e-shopu Nefertitis.cz, které si zamilují dospělí i děti.

  Křišťál

 

Průzračně bílý křišťál zná každý, ať už ve formě nádobí, lustru nebo kyvadla. Málo kdo však ví, co všechno v sobě ukrývá. Křišťál je používán ve feng shui a obdobných směrech k odstranění negativních a rušivých elementů. Pozitivně povzbuzuje psychiku a učí nás samostatnosti. Při pravidelném styku s tímto kamenem se dokonce můžeme sebezdokonalovat a zvyšovat naše duchovní síly. A není to dostatek důvodů k jeho držení?

Jaspis

Jakmile vám jantar pomůže najít toho pravého partnera, přijde na řadu jaspis. Tento drahý kámen má obrovskou škálu barev a druhů, jedno však mají společné – prodlužují sexuální rozkoš. Mnohé z vás může jaspis pohoršovat, než ho však zcela zavrhnete, můžete tento léčivý kámen vyzkoušet v praxi. Jaspis sám o sobě podporuje funkci pohlavních orgánů, čímž prodlužuje i zmíněný požitek z aktu. Což ocení muž i nejedna žena. Pokud vás tento kámen zaujal, můžete si jej vystavit hned vedle postele na nočním stolku v podobě exkluzivního sbírkového kamene, který vám bude závidět nejeden sběratel.

 

 

Ametyst

Ametyst je znám svou tajemně fialovou barvou. Málo lidí však ví, jaký poklad se v tomto malém kamínku ukrývá. Již Řekové v dávných časech z něj brousili pohárky na víno a věřili, že tím zabrání opilosti. Dodnes je tato odrůda křemene brána jako pomoc při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Pokud patříte ke skeptickým lidem, je právě načase abyste vyzkoušeli tuto teorii. Nemusíte se stát alkoholikem, jen si na páteční vycházku s přáteli můžete vzít náramek, přívěsek či náušnice z ametystu a odzkoušet tuto teorii v praxi. Třeba budete mile překvapeni. 

Back to top