PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Kvalitní notebooky za dobré ceny

Potřebujete nutně pracovat, ale venku je přitom tak krásně? Tak proč si nevzít práci ven, nenadýchat se čerstvého vzduchu a nezískat od starého dobrého sluníčka trochu vitamínu D? Jo, vy nemáte notebook. Tak v tom případě si jeden pořiďte a využijte všech předností, které to s sebou přináší.

Notebooky jsou velmi praktické nejen pro pracovní záležitosti, protože pár tabulek a dokumentů dokáže přežvýkat i lepší kalkulačka, ale zároveň se dají používat na mnohem náročnější modelovací programy či třeba graficky vymakané hry. Notebooky nejsou jen náhražkou za televizi, zvládnou opravdu víc, než je spouštění filmů, jejich přehrávání nebo ukládání věcí. Využijte jejich potenciál a poznejte rozdíl oproti klasickému počítači, který opravdu nerad cestuje.

Notebooky a jejich výbava

Notebooky jsou snadno přenosné a v mnoha případech i lehké, jejich váha se pohybuje od nízkých 1,3 kilogramu až po úctyhodných 5 kilogramů. Tento rozdíl je dán například výbavou, cenou ale také dost podstatně na to má vliv velikost obrazovky. Úhlopříčky notebooků jsou různé, nejvíce zastoupené jsou ale 13,3“ a 15 palcové.

Oproti dnešní spotřební elektronice je ale většina notebooků nedotyková, budete si tedy muset vystačit s touchpadem a myší, pro kterou se vám jistě budou hodit USB porty, které jsou nejčastěji v počtu dvou až tří.

Další velmi důležitou věcí je výdrž baterie, která by u klasického notebooku měla být alespoň 4 hodiny na jedno nabití. Výjimkou ale nejsou ani notebooky se schopností udržet pozornost až 12 hodin, což ovšem poznáte na ceně. Samozřejmostí u notebooků je wi-fi připojení, na druhou stranu až tak velkou samozřejmostí není HDMI, které najdete jen u vybraných modelů.

Bluetooth mají téměř všechny notebooky. Jednou z dalších otázek je velikost pevného disku, který se pohybuje od 128 do 500 GB, a grafické vlastnosti notebooku – grafická karta může mít sdílenou, nesdílenou nebo integrovanou paměť.

Back to top