PR články Zdarma

Půblikujte svůj PR článek bez omezení

Bláznivé soutěže v pojídání chilli papriček

chilli papričkyVyhledávaná, zbožňovaná a opěvovaná, přínosná pro lidské zdraví, ale také zavrhovaná a v některých případech také riziková, taková je chilli paprička. Že máte chilli papričku rádi? To můžete všem ukázat v soutěži v pojídání chilli, která každoročně přiláká spoustu nadšenců, jež spojuje láska k pálivému jídlu. Ať už se soutěže chcete zúčastnit jako pojídač nebo pouhý pozorovatel, bude to zážitek. Uslzené oči a červené tváře soutěžících ukazují, jak moc je chilli paprička pálivá. Ze souboje s touto ostrou dámou může vzejít jen jeden vítěz.

Jak soutěže probíhají?

Soutěže v pojídání pálivého chilli probíhají po celém světě, samozřejmě také u nás. O titul mistra v pojídání chilli se můžete utkat kdekoliv. Obvykle bývají tyto soutěže spojeny s výstavou a prodejem chilli papriček a produktů z nich. Pokud jste se některých těchto závodů účastnili, dobře víte jak horko tam bylo, pokud se na své první chilli závodění teprve chystáte, možná se ptáte: a co příprava? Žádná velká příprava neexistuje. Na pálivou chuť si lze postupem času zvyknout a právě díky tomu má větší šanci ten, pro kterého jsou pálivá jídla denním chlebem. Zúčastnit se samozřejmě můžete i jako začátečník, mějte však na paměti, že závodění přináší i určitá rizika. O nich jsou obeznámeni všichni účastníci, v pohotovosti je samozřejmě i lékař.

Co se konzumuje?

Soutěžení v pojídání chilli je hlavně o konzumaci pálivého, o to není nouze. Konzumují se buď přímo chilli papričky nebo jídla a omáčky z nich. Většinou se postupuje od méně pálivého po více pálivější. Pro úlevu je soutěžícímu zpravidla poskytnutý kousek chleba a trocha mléka, samozřejmě i kyblík, pro případ největší potřeby. Pokud soutěžící od stolu vstane, v soutěži končí. Vítězem je buď ten, kdo u stolu zůstane jako poslední nebo zvládne sníst všechny nabídnuté pálivé pokrmy.

Vítězové a poražení

Vítěz, ač s palčivým pocitem v ústech, si může konečně oddechnout, jeho dech však bude připomínat dech sedmihlavé saně. A poražení? Ti mohou čelit dalším pálivým výzvám, vždyť soutěží v pojídání chilli je nespočet. Pro inspiraci můžeme uvést následující jména vítězů a odvážlivců, kteří se soutěžení účastnili v minulosti.

V roce 2007 byl publikován článek o mexickém taxikáři Manuelovi Quirozovi, který prý chilli papriček spořádá kvanta, nic mu nedělají, naopak mu velice prospívají a je připraven se s kýmkoliv utkat.

V roce 2009 se světovou rekordmankou stala Indka Anadita Dutta Tamulyová, která najednou spořádala 51 nejpálivějších chilli papriček.

V roce 2014 vyhrál berlínskou soutěž v pojídání chilli Stephan Kühne, který zvládl zkonzumovat kolem 7 miliónů Scovilleho jednotek.

A co vy? Troufnete si na jednu, dvě chilli papričky?

Chilli eshop: http://eshop.thechillidoctor.cz/

Back to top